Inspiracje

Meble w stylu skandynawskim dla miłośników prostoty

Meble w stylu skandynawskim dla miłośników prostoty

Moda na zastosowanie stylu skandynawskiego we wnętrzach trwa w najlepsze. Nic nie zapowiada tego, że miałoby się to zmienić w najbliższej przyszłości. Styl ten wybierają entuzjaści prostoty, ale i tacy, którzy nie mają pomysłu na to, jak urządzić wnętrze. Poszukują oni gotowego rozwiązania i można powiedzieć, że go znaleźli, bo styl ten to prawdziwe pole do popisu dla amatorów wnętrzarskich aranżacji.

ABC stylu skandynawskiego

Przede wszystkim biel. To kolor baza. Powiększa optycznie nawet bardzo małe wnętrza, dlatego jest tak często stosowany. Jasne mieszkanie wydaje się czyste i przestronne. A kolor ten współgra z innymi i to bez względu na to, w jakiej są one tonacji kolorystycznej. Warto jednak pamiętać, żeby zrezygnować z mocnych akcentów, takich jak czerwień. Nie pasują do stylu, który przybył do nas prosto ze Skandynawii.

Dużo światła w każdym domu

Styl ten odznacza się zamiłowaniem do światła. W każdym domu, w którym są meble w stylu skandynawskim, nie może zabraknąć lampek i lamp. Powinny być wszędzie i w różnej formie. Popularne są te wiszące, w drucianych oprawkach. Nie sposób spotkać w mieszkaniu, które zostało urządzone w tym stylu lamp w abażurach. Po prostu gryzą się z tym stylem, a już na pewno nie są minimalistyczne. Klimatyczny nastój wieczorami tworzą zarówno lampki nocne, jak i świeczki w stylowych osłonkach. Dodatki stanowią ważną część aranżacji i nie można ich pomijać, jeśli chce się mieć mieszkanie urządzone spójnie i dedykowane jednemu stylowi aranżacyjnemu.