Akrybet Beton – dekoracja i ochrona betonu

0
445

Akrybet Beton od Lakma SAT to farba akrylowa przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania betonu. Doskonale chroni powierzchnie przed promieniowaniem UV i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Świetnia zabezpieczania galanterię betonową oraz elewacje budynków narażone na działanie agresywnego środowiska miejskiego.

Akrybet Beton jest farbą akrylową produkowaną na bazie rozpuszczalników organicznych. Doskonale sprawdza się w ochronie elewacji budynków, eternitowych i bezazbestowych pokryć dachowych czy ściennych, a także dachówek cementowych. Warto jej również użyć do zabezpieczenia ogrodzeń i balustrad. Farba tworzy na powierzchni powłokę chroniącą przed warunkami atmosferycznymi i procesem starzenia. Ogranicza także wnikanie wody i dwutlenku węgla w strukturę, zabezpiecza przed działaniem promieniowania UV i kwaśnych deszczy.

Produkt tworzy matową, barwną powłokę. Dostępny jest w kolorach: biały, czerwony tlenkowy, ceglasty, wiśniowy, brązowy ciemny, zielony ciemny, szary, grafitowy.
Akrybet znajdziemy w opakowaniach: 0,8 l; 4 l; 10 l.

Cena:
0,8 l     23,40 zł/szt. brutto
4 l        96,90 zł/szt. brutto
10 l      221,60 zł/szt. brutto

Ekspert radzi (Andrzej Cholewka, Lakma SAT) – Ochrona w 3 krokach
Powierzchnia, którą chcemy zabezpieczyć, musi być czysta, wolna od kurzu, tłuszczu, pleśni, glonów i grzybów, wykwitów solnych czy korozyjnych. Należy usunąć z niej wszystkie stare powłoki malarskie i wypełnić ubytki zaprawą cementową.

Farbę Akrybet możemy nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem hydrodynamicznym. Przed malowaniem farbę trzeba wymieszać i w zależności od przyjętej techniki malowania rozcieńczyć rozcieńczalnikiem Akrybet Rozcieńczalnik w ilości maks. 5%. Prace malarskie należy prowadzić przy temperaturze podłoża i otoczenia od 5 do 30 stopni Celsjusza. Należy także zwrócić uwagę, czy nie ma silnego wiatru, a także zbliżającego się deszczu.

By prawidłowo zabezpieczyć, należy nałożyć dwie warstwy farby. Pamiętajmy, że drugą trzeba nanieść po całkowitym wyschnięciu pierwszej, czyli po upływie około 12 godzin.

Akrybet Beton, Lakma SAT
Akrybet Beton, Lakma SAT

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ